KWP - Uroczysta próba Chóru KWP w Poznaniu

719 listopada na ul. Taborowej odbyła się uroczysta próba Chóru Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. W próbie uczestniczyli zaproszeni goście, wśród których nie mogło zabraknąć szefa wielkopolskich policjantów insp. Rafała Batkowskiego. Spotkanie było okazją do podziękowania chórzystom za zaangażowanie w uświetnianiu uroczystości policyjnych.


Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu istnieje już 11 lat. Od momentu powstania chóru patronat nad nim sprawuje Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego. Natomiast merytorycznie patronuje chórowi prof. Antoni Grochowalski z Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Wczoraj, 19 listopada br. o godz. 14.00 na ul. Taborowej w Poznaniu, w siedzibie Oddziału Prewencji Policji odbyła się uroczysta próba chóru, w której uczestniczył szef wielkopolskich policjantów insp. Rafał Batkowski, prof. Antoni Grochowalski z Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu ks. prałat Stefan Komorowski. 

W trakcie spotkania insp. Rafał Batkowski podziękował wszystkim członkom chóru za zaangażowanie i poświęcanie czasu wolnego na rzecz tej wyjątkowej działalności artystycznej. Przy okazji podziękowań komendant Batkowski podkreślił ważną rolę chóru w uświetnianiu uroczystości policyjnych, a także pogratulował dotychczasowych osiągnięć życząc jednocześnie dalszych sukcesów. Do słów komendanta przyłączyli się pozostali zaproszeni goście.

Podczas próby chórzyści dali popis swoich umiejętności wykonując kilka utworów ze swojego repertuaru.Powrót na górę strony