Klub Honorowych Dawców Krwi KWP Poznań Policyjni KREWniacy

Gniezno - Policjanci oddali krew

Policjanci oddali krew podczas przedsięwzięcia pod nazwą „Ratowanie życia mamy we krwi” zorganizowanego przez Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Urzędzie Gminy w Kiszkowie.

W niedzielnej akcji w mobilnym punkcie do pobierania krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wzięło udział około 60 osób, zebrano łącznie ponad 24 litry krwi. W akcji wzięli udział ochotnicy z Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Urzędzie Gminy Kiszkowo, policjanci z Kłecka i Gniezna, mieszkańcy naszego powiatu.

Mundurowi ratowanie życia ludzkiego mają wpisane w wykonywany zawód i doskonale wiedzą, jak bardzo potrzebna jest krew w szczególności poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, a także chorym, dzieciom i seniorom. Dlatego też gnieźnieńscy policjanci zachęcają wszystkich, także niezwiązanych z mundurem, by oddawali krew na ten szczytny cel.

Wszystkim, którzy włączyli się do akcji należą się słowa podziękowania i uznania. Krew to jedyny w swoim rodzaju dar, którego nie można wyprodukować. Dzięki wsparciu wszystkich dawców pobrana krew pozwoli zabezpieczyć ten cenny dar dla potrzebujących chorych oraz ofiar wypadków przebywających w szpitalach i klinikach naszego regionu.

 

Anna Osińska/PG

Powrót na górę strony