Klub Honorowych Dawców Krwi KWP Poznań Policyjni KREWniacy

KWP - Wielkopolscy policjanci otrzymali odznaczenia "Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu"

„Pomagamy i chronimy” to hasło zgodne z duchem policyjnej służby. Pomagać można na wiele sposobów, a wiedzą o tym dwaj policjanci: Marcin Augustyniak z Kalisza i Paweł Mucha z Ostrzeszowa, których zaangażowanie na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia zostało docenione. Wielkopolscy policjanci zostali wyróżnieni odznaczeniem „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Odznakę tą nadaje minister właściwy do spraw zdrowia.

Tylko w 2019 roku wielkopolscy policjanci oddali 240 litrów krwi. Nasz Honorowy Klub Krwiodawstwa liczy 331 członków. Już 21 funkcjonariuszy naszego garnizonu otrzymało odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

O tym, że wielkopolscy policjanci chętnie oddają krew, nie trzeba więc nikogo przekonywać. Niejednokrotnie funkcjonariusze organizowali i włączali się akcję, podczas których można było oddać ten bezcenny płyn, który ratuje ludzkie życie. Marcin Augustyniak z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu ten drogocenny dar, przekazuje najbardziej potrzebującym już od 10 lat. Od tego czasu oddał ponad 20 litrów krwi i osocza. Paweł Mucha z Ostrzeszowa - podobnie jak jego kolega z Kalisza, od wielu lat oddaje krew.

To szczególne wyróżnienie funkcjonariusze otrzymali 23 października br. Policjantom odznaczenie wręczył Zastępca Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu Wojciech Bachor.

Odznaka „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” nadawana jest honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Odznakę mogą otrzymać dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.

 

Piotr Garstka

  • 1
Powrót na górę strony