Klub Honorowych Dawców Krwi KWP Poznań Policyjni KREWniacy

KWP – I Maraton Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej „Chroń siebie, chroń innych”

W Zespole Szkól Handlowych w Poznaniu, w ramach Ogólnopolskiego Projektu „Twoje dane – Twoja sprawa” odbył się I Maraton RKO pn. „Chroń siebie, chroń innych”. W przedsięwzięciu udział wzięła również Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.

29 maja br. Zespół Szkół Handlowych w Poznaniu zorganizował na terenie swojej placówki I Maraton Resuscytacji Krążeniowo – Oddechowej pod hasłem „Chroń siebie, chroń innych”  w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu pn. „Twoje dane – Twoja sprawa”.

W przedsięwzięciu czynny udział wzięła Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, której przedstawiciele z Wydziału Prewencji oraz działającego przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu Klubu Honorowych Dawców Krwi „Policyjni Krewniacy” wraz z uczniami nieprzerwanie przez godzinę zegarową  prowadzili resuscytację krążeniowo – oddechową na przygotowanych wcześniej fantomach szkoleniowych. Do akcji włączył się również WOPR oraz Straż Pożarna.

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu regularnie organizuje i włącza się we wszelkie działania prowadzone na terenie województwa wielkopolskiego mające na celu niesienie pomocy potrzebującym i ratowania największej wartości jaką niewątpliwie jest ludzkie życie. Warto również dodać, że „Policyjni Krewniacy” cyklicznie organizują zbiórki krwi dzieląc się tym najcenniejszym darem życia. W ubiegłym roku udało im się zebrać 365 litrów tego bezcennego leku.

Andrzej Karpiński/IL

  • Uczestnicy maratonu w czasie prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej
  • Uczestnicy maratonu resuscytacji krążeniowo-oddechowej siedzą za stołem konferencyjnym
  • Uczestnicy maratonu w czasie prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej
Powrót na górę strony