Klub Honorowych Dawców Krwi KWP Poznań Policyjni KREWniacy

KWP - Policyjni KREWniacy w akcji "Spokrewnieni służbą". Zbiórka już 8 marca

"Policyjni KREWniacy" włącza się w ogólnopolską akcję zbiórki krwi "SpoKREWnieni słuzbą". Wiele osób należących do klubu, odda w marcu krew, aby aktywnie włączyć się w działania kolegów i koleżanek w mundurze. To kolejna inicjatywa "Policyjnych KREwniaków" w tym roku.

Już 8 marca br. od godziny 8.00 wszyscy chętni mogą oddać krew. Zbiorkę organizuje Honorowy Klub Krwiodawstwa "Policyjni KREWniacy". Autbus przystosowany do oddawania krwi będzie stał przed Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu na ul. Kochanowskiego 2a. Przez 5 godzin będzie można się podzielic najcenniejszym darem życia. Zapraszamy.

 - W ubiegłym roku udało się nam zebrać 3 tys. 788 litrów krwi. Mam nadzieję, że w tej edycji, kiedy do funkcjonariuszy MSWiA dołączyli żołnierze, akcja przyniesie podobne efekty. Oddajemy w ten sposób hołd Żołnierzom Niezłomnym i pomagamy potrzebującym – powiedział Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, inaugurując w czwartek ogólnopolską zbiórkę krwi „SpoKREWnieni służbą”.

Akcję zainaugurowali Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA oraz Marek Łapiński, podsekretarz stanu w MON. - Ta nazwa naszej akcji „SpoKREWnieni służbą” jest bardzo wymowna, nawet powiedziałbym wieloznaczna, ale wszystkie jej znaczenia są bardzo głębokie, a jedno z tych znaczeń na pewno odwołuje się do naszej wspólnej służby Polsce – podkreślił wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

 

 

Piotr Garstka

  • 11
Powrót na górę strony