Klub Honorowych Dawców Krwi KWP Poznań Policyjni KREWniacy

KWP - Wielkopolscy policjanci i pracownicy cywilni podzielili się krwią

"Policyjni KREWniacy" po raz kolejny włączyli się w ogólnopolską akcję zbiórki krwi "SpoKREWnieni służbą". Już przed godzina 8 rano, 8 marca, Krwiobus zaparkował przed Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu. Zebrała się tam grupa policjantów, którzy przyszli po to aby oddać krew. W ten sposób chcą ratować życie innych osób.

Poranek przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu rozpoczął się szlachetną inicjatywą. Naprzeciwko drzwi wejściowych stanął autobus – ambulans do podbierania krwi. Przed nim ustawiła się spora grupa chętnych policjantów i pracowników cywilnych Policji, którzy w tym dniu postanowili podzielić się tym co mają najcenniejsze – swoją krwią. Tak duże zainteresowanie tą inicjatywą, bardzo pozytywnie zaskoczyło samych założycieli klubu.

Cały ranek i południe policjanci oddawali najcenniejszy dar życia. Przez 5 godzin cały czas ktoś przelewał swoją krew, aby ci którzy jej potrzebują mieli pewność, że jej nie zabraknie. Nie było wolnej chwili dla obsługi medycznej, która pobierała krew od policjantów i pracowników Policji. Przez ten czas 29 osób oddało 12,5 litrów krwi, ponadto 3 osoby oddały krew do banku dawców szpiku.

Zbiórkę krwi zorganizował Klub Honorowych Dawców Krwi przy KWP w Poznaniu - policyjni „KREWniacy”. To kolejna już efektywna zbiórka, którą organizują policyjni wolontariusze.

Magdalena Piaszczyńska/MŚ

Powrót na górę strony