Klub Honorowych Dawców Krwi KWP Poznań Policyjni KREWniacy

Ostrów Wlkp. - „SpoKREWnieni służbą”- ostrowscy policjanci na rzecz krwiodawstwa

"Policyjni KREWniacy" po raz kolejny włączyli się w ogólnopolską akcję zbiórki krwi "SpoKREWnieni służbą". Dzisiaj, 15 marca policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, uczniowie klas prawno-policyjnych, a także osoby cywilne honorowo oddawali krew w ostrowskim punkcie krwiodawstwa. W sumie najcenniejszy dar w postaci własnej krwi oddało 48 osób.

Krew jest bezcennym darem ratującym ludzkie życie i zdrowie. Do akcji „spoKREWnieni służbą” odbywającej się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji włączyli się policjanci z ostrowskiej komendy, którzy oddali krew w szczytnym celu.

Kilkunastu policjantów i pracowników Policji włączyło się w akcję oddania krwi. Krew oddał również Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł.insp. Piotr Wilkowski oraz jego zastępcy. Akcję wsparła także młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim w tym m. in. młodzież z klas o profilu prawno - policyjnym. Krew oddały także osoby cywilne.

Łącznie zarejestrowały się 54 osoby, z czego 48 osób oddało łącznie ponad 21 litrów tego bezcennego leku. Wszyscy, którzy oddali krew niewątpliwie przyczynili się do pomocy chorym oraz ofiarom wypadków.

Policjanci doskonale wiedzą, jak wielu ludziom krew jest potrzebna. To oni na co dzień są świadkami m. in. wypadków drogowych, w których wielu ludzi ginie, a jeszcze więcej zostaje rannych.

Małgorzata Łusiak/PG

  • 11 #1
  • 11 #2
  • 11 #3
Powrót na górę strony