Klub Honorowych Dawców Krwi KWP Poznań Policyjni KREWniacy

Poznań - Kolejna zbiórka krwi

Kolejny raz w tym roku wielkopolscy KREWniacy zbierali krew. Tym razem zbiórka odbyła się w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu. Przez cały dzień - policjanci i pracownicy cywilni Policji, mieli szanse podzielić się najcenniejszym darem życia – swoją krwią. Łącznie uzbierano 8,55 litra, a chętnych do oddania było 22 osoby. Kolejna zbiórka odbędzie się 30 sierpnia br.

Od wczesnych godzin porannych przy ul. Szylinga 2 w Poznaniu, swoje stanowiska rozkładali pracownicy ze stacji krwiodawstwa. Gdy wybiła godzina 8, pierwsi chętni zapisywali się do oddania krwi. I tak przez 5 godzin, cały czas w sali panował ruch i słychać było rozmowy. Chętnych do oddania krwi było 22 osoby. Chęć udziału w akcji wyrazili funkcjonariusze z całej poznańskiej Komendy Miejskiej Policji – zarówno z miasta, jak i powiatu poznańskiego. Krew oddało także wielu pracowników cywilnych pracujących w poznańskiej policji.

Podczas zbiórki udało się zebrać 8,55 litrów krwi. Oddało ją 19 osób.To następna udana zbiórka. Kolejna odbędzie się 30 sierpnia br. w budynku Komendy Miejskiej. Zbiórki są prowadzone w ramach ogólnopolskiej akcji „SpoKREWnieni Służbą”, a także w ramach obchodów 100 rocznicy Powstania Wielkopolskiego i odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

 

Piotr Garstka

  • zbiórka krwi #1
  • zbiórka krwi #2
  • zbiórka krwi #3
Powrót na górę strony