Klub Honorowych Dawców Krwi KWP Poznań Policyjni KREWniacy

KWP - W Poznaniu polała się krew

25 lipca br. wielkopolscy policjanci po raz kolejny oddali krew. 17 osób oddało najcenniejszy dar życia, który z pewnością uratuje życie potrzebującym. Zebrano prawie 8 litrów krwi. To kolejna akcja wielkopolskich „KREWniaków”, którym takie działania już „weszły w krew”.

Od wczesnych godzin porannych, przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu było widać nietypowy ruch. Kilka minut po godzinie 8 na parkingu zaparkował krwiobus. To oznaczało jedno – kolejna zbiórka krwi. W przeciągu kilku godzin, 17 osób oddało prawie 8 litrów krwi. Policyjni „KREWniacy” podobnie jak podczas wcześniejszych tego typu akcji – nie zawiedli.

Od początku istnienia Klubu Honorowych Dawców Krwi, policjanci i pracownicy Policji z Wielkopolski, oddali ponad 312 litrów krwi. „KREWniacy” to już społeczność licząca 830 osób, a chętnych cały czas przybywa.

Akcja oddawania krwi, która odbyła się 25 lipca br. wpisuje się w ogólnopolskie działania „100 litrów krwi na 100-lecie niepodległości Polski”, a patronatem honorowym objął je Minister MSWiA pan Joachim Brudziński. Wielkopolscy funkcjonariusze przeprowadzili już kilka takich akcji w tym roku i oddali już… 138 litrów. Tak więc w Wielkopolsce, będziemy zbierać 200 litrów krwi na 100-lecie niepodległości naszego kraju.

 

 

Piotr Garstka

  • W Poznaniu polała się krew #1
  • W Poznaniu polała się krew #2
  • W Poznaniu polała się krew #3
  • W Poznaniu polała się krew #4
  • W Poznaniu polała się krew #5
  • W Poznaniu polała się krew #6
Powrót na górę strony