Klub Honorowych Dawców Krwi KWP Poznań Policyjni KREWniacy

Koło - Policjanci oddali krew

71 osób oddało łącznie prawie 32 litry krwi podczas akcji honorowego oddania krwi. Do zorganizowanego przez policjantów przedsięwzięcia włączyli się działacze Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Kole. Akcja była dedykowana Karolinie – byłej mieszkance Koła, która dwa tygodnie temu została poważnie ranna w wypadku drogowym.

przy Komendzie Powiatowej Policji w Kole 16 sierpnia br. w godzinach od 8.30 do 15.00 kolejny raz w mobilnym punkcie odbyła się zbiórka krwi. Termin akcji krwiodawstwa nie był przypadkowy, ponieważ właśnie w okresie wakacyjnym dochodzi częściej do wypadków na drogach i szpitale potrzebują dużej ilości krwi. Akcja jej oddawania została zainicjowana przez policjantów kolskiej jednostki. Do promowania tego przedsięwzięcia włączyli się między innymi Kierownik Biura Oddziału Rejonowego Polskiego Krzyża w Kole Pani Zofia Rowecka, Wiceprezes Zarządu Rejonowego PCK Pani Ilona Skowrońska oraz Prezes Klubu Młodzieżowego HDK PCK Pani Sylwia Pokrywczyńska. Aktywnie uczestniczyli w niej policjanci i pracownicy kolskiej Policji, którzy tradycyjnie już zgłaszali się do oddania krwi.

Zespół Medyczny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu z zaangażowaniem przyjmował kolejnych honorowych dawców. Ilość chętnych do oddania krwi przekroczyła oczekiwania organizatorów, wobec czego na miejsce w trybie alarmowym został wezwany specjalny pojazd do transportu tego daru życia, który dowiózł dodatkowy sprzęt do pobrania i magazynowania krwi oraz odebrał i przewiózł do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu już zebraną krew. Łącznie tego dnia oddano 32 litry ratującego życie płynu. Mundurowi serdecznie dziękują wszystkim honorowym krwiodawcom za liczne przybycie i udział w tej szlachetnej akcji.

 

 

Weronika Czyżewska/PG

  • Policjanci oddali krew #1
  • Policjanci oddali krew #2
  • Policjanci oddali krew #3
  • Policjanci oddali krew #4
  • Policjanci oddali krew #5
  • Policjanci oddali krew #6
Powrót na górę strony