Klub Honorowych Dawców Krwi KWP Poznań Policyjni KREWniacy

KWP - Policjanci z Wielkopolski otrzymali odznaki Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu

13 listopada br. podczas uroczystej zbiórki z okazji Święta Niepodległości oraz Dnia Służby Cywilnej, 10 policjantów z Wielkopolski otrzymało odznaki Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu. W ten sposób wyróżniono funkcjonariuszy w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa.

Wczoraj w Iglicy, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Niepodległości i Dnia Służby Cywilnej. Podczas tego wydarzenia 10 funkcjonariuszy z Wielkopolski, otrzymało odznaki Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu. O odznaczenia policjantów wnioskował Honorowy Klub Dawców Krwi – Policyjni KREWniacy oraz Rejonowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Medale wyróżnionym wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu – insp. Piotr Mąka.

Odznakę mogą otrzymać zasłużeni honorowi dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.

Odznaka ma kształt sześcioramiennego krzyża o średnicy 35 mm i wykonana jest z metalu w kolorze srebrnym. W dolnej części awersu widnieje krzyż w kolorze czerwonym, nad nim ornament roślinny. Na rewersie napis w sześciu wierszach „HONOROWY DAWCA KRWI ZASŁUŻONY DLA ZDROWIA NARODU”. U góry odznaki uszko i kółko do zawieszania na wstążce. Wstążka o szerokości 37mm w kolorze białym z dwoma błękitnymi pasami pośrodku.

Przypominamy również, że w styczniu 2017 roku, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu swoją działalność rozpoczął Policyjny Klub „KREWniacy”, Od początku istnienia policjanci i pracownicy Policji z Wielkopolski, oddali ponad 312 litrów krwi. „KREWniacy” to już społeczność licząca 830 osób, a chętnych cały czas przybywa.

Tylko w tym roku klubowicze oddali 208 litrów krwi. Kolejna zbiórka jest organizowana 16 listopada. Od godziny 9.00 przed budynkiem KWP w Poznaniu, każdy chętny będzie mógł oddać krew.

Klub „KREWniacy” zarejestrowany jest w Poznańskim Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pod numerem 673. Każdy, kto chciałby oddać krew na konto policyjnego klubu, może to zrobić w dowolnym miejscu poboru krwi, podając numer 673.

 

 

Piotr Garstka

 • Policjanci z Wielkopolski otrzymali odznaki Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu #1
 • Policjanci z Wielkopolski otrzymali odznaki Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu #2
 • Policjanci z Wielkopolski otrzymali odznaki Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu #3
 • Policjanci z Wielkopolski otrzymali odznaki Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu #4
 • Policjanci z Wielkopolski otrzymali odznaki Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu #5
 • Policjanci z Wielkopolski otrzymali odznaki Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu #6
 • Policjanci z Wielkopolski otrzymali odznaki Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu #7
 • Policjanci z Wielkopolski otrzymali odznaki Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu #8
 • Policjanci z Wielkopolski otrzymali odznaki Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu #9
 • Policjanci z Wielkopolski otrzymali odznaki Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu #10
 • Policjanci z Wielkopolski otrzymali odznaki Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu #11
 • Policjanci z Wielkopolski otrzymali odznaki Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu #12
Powrót na górę strony