Klub Honorowych Dawców Krwi KWP Poznań Policyjni KREWniacy

KWP - Policjanci, pracownicy cywilni i strażacy oddali krew

Kolejny raz w tym roku wielkopolscy KREWniacy zbierali krew. Zbiórka odbyła się przed Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu. Przez cały dzień – policjanci i pracownicy cywilni Policji mieli szanse podzielić się najcenniejszym darem życia – swoją krwią. Łącznie uzbierano aż 18 litrów, co jest również zasługą kadetów ze Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, którzy wspólnie z policjantami zorganizowali akcję.

16 listopada br. od wczesnych godzin porannych pod komendą policji przy ul. Kochanowskiego w Poznaniu zaparkowany był krwiobus. To oznaczało jedno – kolejny raz wielkopolscy policjanci i strażacy zorganizowali zbiórkę krwi. W przeciągu kilku godzin, 40 osób oddało 18 litrów krwi. „Krewniacy” podobnie jak podczas wcześniejszych tego typu akcji, stanęli na wysokości zadania. Chętnych było jednak tak wiele, że 15 osób ze straży pożarnej pojechało oddać krew do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

Od początku istnienia Klubu Honorowych Dawców Krwi, policjanci i pracownicy Policji z Wielkopolski oraz strażacy, oddali ponad 200 litrów krwi. „Krewniacy” to już społeczność licząca 830 osób, a chętnych cały czas przybywa.

Akcja oddawania krwi, która odbyła się 16 listopada br. wpisuje się w ogólnopolskie działania „100 litrów krwi na 100-lecie niepodległości Polski”, a patronatem honorowym objął je Minister MSWiA pan Joachim Brudziński.

Dominika Pupkowska-Bral

 

  • WIELKOPOLSCY KREWNIACY ODDALI KREW
Powrót na górę strony