Klub Honorowych Dawców Krwi KWP Poznań Policyjni KREWniacy

Kalisz - Policjant wyróżniony medalem Ministra Zdrowia

„Pomagamy i chronimy” to hasło zgodne z duchem policyjnej służby. Pomagać można na wiele sposobów, wie o tym st. sierż. Sebastian Szmaja, który jest dzielnicowym i jednocześnie honorowym dawcą krwi. Jego zaangażowanie na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia zostało docenione. Kaliski policjant został wyróżniony odznaczeniem „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Odznakę tą nadaje minister właściwy do spraw zdrowia.

O tym, że kaliscy policjanci chętnie oddają krew nie trzeba nikogo przekonywać. Niejednokrotnie funkcjonariusze organizowali i włączali się akcję, podczas których można było oddać ten bezcenny „lek”, który ratuje ludzkie życie. Sierż. szt. Sebastian Szmaja z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu ten drogocenny dar, przekazuje najbardziej potrzebującym już od 2000 roku. Od tego czasu oddał blisko 30 litrów krwi i osocza.

Odznaka „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” nadawana jest honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Odznakę mogą otrzymać dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.

To szczególne wyróżnienie otrzymał 5 grudnia br. kaliski dzielnicowy st. sierż. Sebastian Szmaja. Policjantowi odznaczenie wręczył Zastępcy Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu Wojciech Bachor.

Anna Jaworska-Wojnicz

Powrót na górę strony