Klub Honorowych Dawców Krwi KWP Poznań Policyjni KREWniacy

Poznań - Blisko 370 litrów krwi trafiło do potrzebujących

To już ostatni raz w tym roku, kiedy policyjni KREWniacy zbierali krew. Zbiórka odbyła się w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu i była jednocześnie podsumowaniem całorocznej akcji. Przez cały dzień – policjanci i pracownicy cywilni Policji mieli szanse podzielić się najcenniejszym darem życia – swoją krwią. Tylko tego dnia 29 osób oddało krew, która trafiła do potrzebujących.

14 grudnia br. od wczesnych godzin porannych  do komendy policji przy ul. Szylinga w Poznaniu przyjechali pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, aby przeprowadzić zbiórkę krwi.

W przeciągu kilku godzin, 29 osób oddało 12,5 litra krwi. „Krewniacy” podobnie jak podczas wcześniejszych tego typu akcji, stanęli na wysokości zadania. Jak się okazało wśród chętnych do pomocy znalazły się również osoby, które nie pracują na co dzień w szeregach Policji.

Dzisiejsze spotkanie było jednocześnie akcją podsumowującą i zamykającą ten rok zbiórki krwi pod nazwą „100 litrów krwi dla uczczenia setnej rocznicy Powstania Wielkopolskiego” przeprowadzonej na terenie całego województwa.

Założenie i cel tej szczytnej akcji przerósł oczekiwania. Okazało się, że policjanci, pracownicy Policji, strażacy oraz osoby, które dołączyły się do zbiórek w komendach policji zebrali łącznie blisko 370 litrów tego cennego płynu. 

Policyjni „KREWniacy” już teraz zapowiadają, że zbiórki krwi będą kontynuowane pod nową nazwą przyszłorocznej akcji.

Marta Mróz/MŚ

Powrót na górę strony