Projekty zrealizowane

Termomodernizacja obiektów Wielkopolskiej Policji

 

30.12.2010 r. Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji mł. insp. Krzysztof Jarosz podpisał wspólnie z Zastępcami Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej w Poznaniu – Jerzym Puchem oraz Bogusławem Brzostowskim umowę na realizację projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego pt. „Termomodernizacja obiektów Wielkopolskiej Policji”.   Projekt zakłada kompleksową termomodernizację 11 budynków służbowych Wielkopolskiej Policji. Dzięki projektowi  prace modernizacyjne będą realizowane w budynku Oddziału Prewencji Policji KWP w Poznaniu, Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu oraz Komendach Powiatowych Policji w Śremie,  Krotoszynie, Wolsztynie i Ostrzeszowie. W ramach projektu również budynki Komisariatów Policji  w Sierakowie, Czerniejewie, Witkowie oraz na poznańskich Jeżycach zyskają nową, docieploną elewację jak również nowoczesne systemy grzewcze.

Celem projektu jest zwiększenie energooszczędności budynków wielkopolskiej Policji. Stale rosnące ceny energii drastycznie zwiększają udział ogrzewania w ogólnych kosztach eksploatacji budynku. Przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych w ramach realizacji projektu oznaczać będzie wymierną oszczędność energetyczną, która przełoży się na lepszą efektywność kosztową związaną z funkcjonowaniem Wielkopolskiej Policji, jak również będzie miało określony pozytywny efekt ekologiczny związany z mniejszą emisją szkodliwych substancji do atmosfery i mniejsze wykorzystanie nośników energii.

Starania pracowników Zespołu ds. Funduszy Pomocowych Wydziału Komunikacji Społecznej oraz Wydziału Inwestycji i Zaopatrzenia, którzy są odpowiedzialni za stworzenie wniosku aplikacyjnego i dalszą realizację projektu pozwolą również na zastosowanie po raz pierwszy w historii  w budynkach Wielkopolskiej Policji nowoczesnych urządzeń solarnych w budynkach Komisariatu Poznań-Jeżyce oraz w Sierakowie.

Realizacja projektu o wartości 8 591 108,16 zł (w tym 82,04 % dofinansowania w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013) rozpocznie się i zakończy w  2011 roku.
Powrót na górę strony