Wydział Transportu

KWP – Nowe radiowozy na wielkopolskich drogach

Pierwsze w tym roku nowe radiowozy są już gotowe do przekazania dla policjantów. Pojazdy trafią do jednostek w Pile, Ostrowie Wielkopolskim i w Nowym Tomyślu. Samochody będą wykorzystywane do codziennej służby na rzecz zapewniania bezpieczeństwa mieszkańców.

Do trzech jednostek powiatowych Policji w Wielkopolsce w najbliższych dniach trafią nowe pojazdy, zakupione przez Komendę Główną Policji. 

Będą to dwa pojazdy w policyjnej wersji furgon patrolowy marki VW Caddy. W pojeździe służbę może pełnić czterech funkcjonariuszy, a dodatkowo w tylnej części został zabudowany przedział dla osoby zatrzymanej. Pojazdy te wyposażone są w elementy podnoszące komfort pracy policjantów takie jak: automatyczna klimatyzacja, ogrzewanie postojowe, automatyczna skrzynia biegów, kamera cofania. Służyć będą policjantom służby prewencji z Piły i Ostrowa Wielkopolskiego.

Nowością we flocie wielkopolskiej Policji jest oznakowana Skoda Superb iV. Jest to pojazd o napędzie hybrydowym, tzw. hybryda plug-in. Dzięki akumulatorowi o pojemności 13 kWh i instalacji ładowania z zewnętrznego źródła prądu może poruszać się jako pojazd elektryczny za pomocą silnika elektrycznego lub w trybie hybrydowym z wykorzystaniem silnika spalinowego. Dzięki połączeniu dwóch źródeł napędu, elektrycznego i spalinowego, osiąga moc 218 KM i moment obrotowy rzędu 400 Nm. Pojazd zostanie przekazany do służby ruchu drogowego w KPP w Nowym Tomyślu, gdzie takie parametry zostaną w pełni wykorzystane.

W ubiegłym roku do wielkopolskich policjantów trafiło blisko 60 nowych pojazdów, zakupionych przez Wydział Transportu KWP w Poznaniu, KGP oraz inne jednostki wojewódzkie Policji.

Tomasz Radke/DPB

 

  • Nowe radiowozy wielkopolskiej Policji.
  • Nowe radiowozy wielkopolskiej Policji.
  • Nowe radiowozy wielkopolskiej Policji.
Powrót na górę strony