Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Hulajnogi elektryczne -policjanci przypominają podstawowe przepisy i zasady użytkowania
Hulajnogi elektryczne zyskały ogromną popularność w miastach, stając się wygodnym środkiem transportu. Jednak, aby poruszać się nimi zgodnie z prawem, należy przestrzegać określonych przepisów. Użytkownicy hulajnóg mają obowiązek stosować się do zasad ruchu drogowego. Naruszenie przepisów może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych. Przypominamy o podstawowych zasadach, które każdy użytkownik hulajnogi elektrycznej musi znać.
-
Nietrzeźwy kierowca naruszył nietykalność cielesną policjantów
Pomimo wciąż powtarzanych apeli o zdrowy rozsądek i trzeźwość za kierownicą nadal nie brakuje kierowców, którzy z promilami ruszają w podróż. Jednym z nich był 37-letni mężczyzna, który mając ponad dwa promile zaparkował murze okalającym posesję, a następnie uciekł pieszo. Mężczyzna odpowie jednak nie tylko za kierowanie w stanie nietrzeźwości ale także za przestępstwo naruszenie nietykalności cielesnej policjantów.
-
Dwóch pijanych kierowców zatrzymanych w powiecie grodziskim-obaj mieli panad 2,6 promila alkoholu!
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim, w trakcie działań prowadzonych w miniony weekend, zatrzymali dwóch kierujących, którzy prowadzili pojazdy będąc w stanie nietrzeźwości. W obu przypadkach badanie alkomatem wykazało ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.
-
Posumowanie działań “NURD”, policjanci ujawnili ponad 50 wykroczeń
Gostyńscy policjanci po raz kolejny przyjrzeli się zachowaniom niechronionych uczestników ruchu drogowego. W trakcie jednodniowych działań „NURD” ujawnili szereg wykroczeń popełnianych przez rowerzystów, użytkowników hulajnóg oraz kierujących pojazdami wobec pieszych. Jeden z mężczyzn odpowie przed sądem za kierowanie hulajnogą elektryczną pod wpływem alkoholu.
-
Telefon za kierownicą – to nie tylko rozmowa. Zatrzymaj się, zanim będzie za późno!
W dobie smartfonów jesteśmy przyzwyczajeni do ciągłego kontaktu ze światem – telefon w dłoni to dziś codzienność. Niestety, także za kierownicą. Wielu kierowców nadal nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo chwila nieuwagi może zakończyć się tragedią. Telefon – nawet na kilka sekund – może zamienić samochód w śmiercionośną broń.
-
Hulajnogą bezpiecznie do celu
To akcja edukacyjno - profilaktyczna zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Chodzieży wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Pile. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Starosta Powiatu Chodzieskiego.
-
Wszystko zaczęło się od niezapiętych pasów bezpieczeństwa. Teraz spędzi 1,5 roku w więzieniu
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koninie po raz kolejny udowodnili swoją skuteczność i zdecydowanie. Podczas kontroli w miejscowości Bożatki (gm. Rzgów) zauważyli kierowcę bez pasów bezpieczeństwa. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, rozpoczął ucieczkę, ale został szybko i profesjonalnie zatrzymany. Okazało się, że był pijany i miał dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów.
-
Nie miał prawa jazdy i wsiadł za kierownicę
Kierowanie pojazdem mechanicznym bez wymaganych uprawnień to wykroczenie, za które polskie prawo przewiduje nie tylko wysoką grzywnę, ale i zakaz kierowania pojazdami. Z takimi właśnie konsekwencjami musi się liczyć 26-letni mężczyzna zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej. Już wkrótce materiały tej sprawy trafią do sądu.
-
Przekroczyła prędkość
Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku na drogach szczególnie w okresie wakacyjnym. Niestety kierowcy zapominają, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną powstawania zdarzeń. Obszar zabudowany jest bardzo szczególnym miejscem gdzie przepisy dotyczące ograniczeń prędkości są jasno określone.
-
Po alkoholu za kierownicą. Przestroga, która może uratować życie
Jazda pod wpływem alkoholu to jedno z najpoważniejszych zagrożeń na polskich drogach, Niestety, nadal zbyt wiele osób decyduje się na prowadzenie pojazdów po spożyciu alkoholu, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji, które mogą wynikać z takiej decyzji. Niedawne przypadki na terenie powiatu średzkiego tylko potwierdzają, jak wielkie ryzyko niesie ze sobą jazda w stanie nietrzeźwości.