Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Nietrzeźwy rowerzysta to realne zagrożenie na drodze
Rowerzysta podobnie jak każdy uczestnik ruchu drogowego, ma swoje prawa, ale też obowiązki. Każdego, w tym również rowerzystę obowiązują przepisy prawa, które mówią o tym jak poruszać się po drogach publicznych. Okazuje się jednak, że nie wszyscy miłośnicy jednośladów przestrzegają przepisów. Podczas jednej z ostatnich kontroli policjanci z drogówki zatrzymali rowerzystę, który miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.
-
Pijany kierowca zniszczył znak drogowy
54-letni obywatel Ukrainy stracił panowanie nad autem i uderzył w znak drogowy znajdujący się przy drodze wojewódzkiej numer 432 w miejscowości Połażejewo. Mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Za swoje postępowanie odpowie przed Sądem.
-
Przekroczył dozwoloną prędkość
Zatrzymaniem prawa jazdy oraz nałożeniem mandatu i przypisaniem punktów karnych zakończyła się kontrola drogowa podjęta wobec sprawcy wykroczenia polegającego na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości.
-
Policyjny dron obserwował zachowanie kierowców
Policjanci z ostrowskiej drogówki przyglądali się zachowaniu kierowców w pobliżu jednego z przejazdów kolejowych. Przy pomocy drona sprawdzali czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami. Jak się okazało, nie wszyscy respektowali obowiązujące tam przepisy. Funkcjonariusze ujawnili 18 wykroczeń w rejonie przejazdu kolejowego.
-
Cztery osoby odpowiedzą przed sądem za kierowanie pod wpływem alkoholu
Dziś od wczesnych godzin rannych gostyńscy policjanci badali trzeźwość kierowców. 4 z blisko 1200 przebadanych zdecydowało się wsiąść za kierownicę na „podwójnym gazie”. Przypominamy, że hasło "Piłeś - Nie jedź" jest zawsze aktualne!
-
Nieletni za kierownicą uciekał ulicami miasta
W bezpośrednim pościgu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. zatrzymali 16-latka, który uciekał ulicami Środy Wlkp. Sąd rodzinny i nieletnich wkrótce zadecyduje o dalszym losie 16-latka z gminy Krzykosy, który bez uprawnień kierował pojazdem.
-
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 17-latka do sprawy zdarzenia drogowego
Policjanci ze Śremu i Jarocina współdziałali w sprawie dotyczącej zdarzenia drogowego, do którego doszło w gminie Książ Wielkopolski. Po ustaleniach funkcjonariuszy ze śremskiej patrolówki, mundurowi z Jarocina zatrzymali pijanego 17-latka, który trafił do policyjnego aresztu. Obecnie dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śremscy kryminalni.
-
Ujęcie nietrzeźwego kierującego
W minioną niedzielę mieszkaniec gm. Kobyla Góra poinformował telefonicznie o ujęciu nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna "wydmuchał" prawie dwa promile i został zatrzymany w policyjnym areszcie.
-
Kierował mając ponad 2,5 promila
Kolejny kierujący stracił swoje uprawnienia do kierowania pojazdami za kierowanie pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości.
-
Kierowali z promilami, zostali zatrzymani
Dzięki czujnej i wzorowej postawie społeczeństwa dwóch kierowców, którzy jechali na podwójnym gazie, zostało wyeliminowanych z ruchu drogowego. Zatrzymane prawa jazdy, zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości to tylko część konsekwencji, jakie poniosą nietrzeźwi kierowcy.