Aktualności
Rozmiar czcionki
-
NIE ZWALNIAMY TEMPA - CZYLI Z WIZYTĄ U NAJMŁODSZYCH W PRZEDSZKOLU KASZTANOWE LUDKI W KOWALACH PAŃSKICH
Jak dobrze wiemy profilaktyka jest najważniejsza, dlatego tak bardzo istotna staje się edukacja o bezpieczeństwie wśród najmłodszych. O tym co najistotniejsze, w dniu 2 października 2024 roku informowała w Przedszkolu Gminnym "Kasztanowe Ludki" w Kowalach Pańskich (gmina Kawęczyn) policjantka Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Turku mł.asp. Karolina Gmach. Wiodącą tematyką edukacyjnej prelekcji stanowiło przede wszystkim szeroko rozumiane bezpieczeństwo oraz zagrożenia, na jakie mali uczniowie są narażeni w codziennym życiu.
-
Kierowco sprawdź swoje światła. Rusza kolejna edycja kampanii pn. „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo"
W związku z występującymi w okresie jesienno – zimowym zjawiskami, które niekorzystanie wpływają na widoczność uczestników ruchu drogowego, Biuro Ruchu Drogowego z Instytutem Transportu Samochodowego oraz partnerami organizują ósmą edycję kampanii, pn. „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo" w dniach od 24 października do 12 grudnia 2024 r. będzie można bezpłatnie sprawdzić stan oświetlenia swojego auta.
-
Będąc na urlopie, nie wahał się ani chwili, aby ruszyć z pomocą drugiemu człowiekowi
Mł.asp. Krzysztof Pera na co dzień policjant z Wydziału Ruchu Drogowego udowodnił, że policyjną służbę ma we krwi. Będąc na urlopie uratował tonącego mężczyznę. Policjant jako pierwszy wbiegł do wody, by ratować nieprzytomnego już mężczyznę. Dzięki jego szybkiej i zdecydowanej reakcji mężczyzna, który się topił, trafił po opiekę lekarzy.
-
Czempińscy uczniowie poznają pracę policjanta
Wczoraj uczniowie klas 1 i 3 ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Czempiniu mieli okazję odwiedzić Komendę Powiatową Policji w Kościanie. Wizyta była pełna ciekawych atrakcji, a także niezwykle cennych informacji na temat bezpieczeństwa, które są kluczowe nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych.
-
Z seniorami o bezpieczeństwie
1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Tego dnia rozpoczęła się też kolejna akcja informacyjno - edukacyjna skierowana do pieszych pn. Świeć przykładem - Noś odblaski! W ramach działań nasi policjanci spotkali się z seniorami z Dusznik. Aby poprawić bezpieczeństwo seniorów, uczestnicy otrzymali odblaskowe kamizelki ufundowane przez Powiat Szamotulski.
-
ŚWIEĆ PRZYKŁADEM – NOŚ ODBLASKI – działania profilaktyczne!
1 października Policja już po raz kolejny rozpoczęła akcję informacyjno-edukacyjną skierowaną do pieszych pn. „Świeć Przykładem – Noś odblaski”. Jej celem jest przypominanie i uświadamianie pieszym o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze.
-
Policjanci z odblaskową wizytą w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Słupcy
W dniu obchodów Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków w WTZ w Słupcy zorganizowano specjalną pogadankę. Policjantki zajmujące się profilaktyką społeczną przygotowały pokazy filmów i slajdów obrazujących, szczególną rolę elementów odblaskowych w poprawie bezpieczeństwa na drogach. Na zakończenie wizyty każdy uczestnik spotkania otrzymał odblaskowa opaskę.
-
NOŚ ODBLASKI – ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!
Policjantki z ostrowskiej komendy rozpoczęły akcję profilaktyczną pod hasłem "Świeć Przykładem – Noś odblaski!” Dzisiaj, dzieci z Przedszkola w Łąkocinach otrzymały elementy odblaskowe.
-
Policjanci podczas Mistrzostwa Polski w Motocrossie
W niedzielę 29 września w Kiełczewie odbyły się Mistrzostwa Polski w Motocrossie, które przyciągnęły liczne grono fanów sportów motocyklowych. Wśród uczestników i kibiców nie zabrakło również przedstawicieli Policji, którzy oprócz zabezpieczenia prewencyjnego imprezy, czynnie zaangażowali się w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa i promocji służby mundurowej.
-
Poznań – Mając prawie 3 promile wjechał w bariery energochłonne
Policjanci z poznańskiej drogówki zatrzymali 28-letniego mieszkańca Kościana, który doprowadził do niebezpiecznego zdarzenia na drodze. Mężczyzna, jadąc osobówką stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne. Okazało się, że sprawca kolizji był kompletnie pijany.