Aktualności

Wydział Ruchu Drogowego z sierż. Pyrkiem w przedszkolach

W ostatnich dniach października policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu wraz z sierż. Pyrkiem odwiedzili najmłodszych dzieci w przedszkolach w Poznaniu i powiecie poznańskim. Był to czas na przypomnienie najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego podstawowych zasad bezpieczeństwa - czas zabawy i nauki jednocześnie.

Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na przyjazd „Pluszowego Policjanta”. Sierż. Pyrek wraz z kolegami z Wydziału Ruchu Drogowego odwiedził między innymi Przedszkole „Małe Talenty” w Luboniu, Przedszkole przy Szkole Podstawowej w Dąbrówce oraz Przedszkole „Kasztanowy Park” w Poznaniu.

Najmłodsi z uwagą wysłuchali pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym przeprowadzonej przez policjanta. Wszyscy doskonale znali zasady jak należy przechodzić przez jezdnię, jak zachować się na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Znali również zasady bezpieczeństwa podczas „przedszkolnego spacerku”. Najmłodsi dzielili się również wiedzą jak należy zachować się w samochodzie.

Niestety Drodzy Rodzice – nie obyło się bez skarg na Was i Wasze zachowania na drodze!

Wszystkiemu przysłuchiwał się sierż. Pyrek, który był honorowym gościem. Sierżant rozdawał elementy odblaskowe przekazane przez firmę Yanosik. Pamiętajmy, że odblaski, przede wszystkim w okresie jesienno – zimowym mają ogromny wpływ na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Nie zabrakło również wspólnych zabaw, tańców i chyba najważniejsze – przytulasków!

Izabela Czerwińska/MM

Powrót na górę strony