Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP - „Mistrzowie w drodze” – my też tam byliśmy

Data publikacji 08.11.2022

Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wspólnie z PKN Orlen w tym roku realizuje już trzecią edycję programu społeczno – edukacyjnego „Mistrzowie w drodze”. Ambasadorem akcji jest Kajetan Kajetanowicz – wielokrotny rajdowy mistrz Europy i Polski. Program ma nie tylko edukować, ale i angażować „młodych kierowców” w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Głównym celem kampanii jest promocja mistrzowskiej jazdy w wykonaniu młodych kierowców – mistrzowskiej, bo bezpiecznej i zgodnej z przepisami, pokazującej szacunek dla innych uczestników ruchu drogowego. Program zakłada poszerzanie świadomości przewidywania skutków zdarzeń wśród młodych kierowców oraz szlifowanie ich umiejętności już od samego początku uczestnictwa w ruchu drogowym. Dlatego jednym z filarów programu są szkolenia z doskonalenia techniki jazdy.

W tym roku na terenie Wielkopolski warsztaty dla „młodych kierowców” zostały zorganizowane w Zespole Szkół nr 1 w Liskowie. To właśnie uczniowie tej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach, podczas których zwracano uwagę przede wszystkim na konieczność rozumienia i przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Z ramienia Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu udział wzięli podinsp. Tomasz Skonieczny oraz
mł. asp. Monika Klejnowska.

Spośród uczestników warsztatów zostały wyłonione osoby, które jeszcze w listopadzie 2022 roku wezmą udział w treningu techniki jazdy w Sieradzu.

Liczymy na to, że na naszych drogach będzie bezpieczniej. Liczymy również na to, że nie tylko „młodzi kierowcy” będą świadomi uczestnikami ruchu drogowego.

Dziękujemy za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w projekcie.

Izabela Czerwińska/MŚ

Powrót na górę strony