Aktualności

KWP - „Anioły na drodze”

Data publikacji 31.10.2022

W związku z długim weekendem związanym z okresem „Wszystkich Świętych” nad bezpieczeństwem na drogach Wielkopolski czuwa bardzo duża liczba policjantów. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wraz z przedstawicielami Automobilklubu Wielkopolski zdecydowali się dotrzeć do kierowców z apelem o zdjęcie nogi z gazu w dość nietypowy sposób – akcją profilaktyczną „Anioły na drodze”.

Okres „Wszystkich Świętych” to czas zadumy i wspomnień naszych bliskich. To czas, w którym zdajemy sobie sprawę, że nasze życie jest kruche i ulotne, że bardzo szybko możemy je stracić.

Przeprowadzana akcja dedykowana jest przede wszystkim kierowcom. Policjanci wraz z przedstawicielami Automobilklubu Wielkopolski rozdają Aniołki z przesłaniem „Niej jedź szybciej niż Twój Anioł Stróż potrafi latać”. Upominki otrzymują kierowcy, którzy jadą wzorowo i nie popełniają wykroczeń. Mamy jednak nadzieję, że przekaz akcji trafi do wszystkich kierowców i zdejmą oni nogę z gazu. Bo to prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

Kierowco! Zadbaj o siebie, swoich bliskich i innych uczestników ruchu drogowego!

Jedź bezpiecznie!

Izabela Czerwińska/MŚ

Powrót na górę strony