Aktualności

KWP - Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Od 17 do 23 maja 2021 roku trwa Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego- ogłoszony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. W tym roku odbywa się on pod hasłem „Zarządzanie Prędkością”. Statystki nie kłamią! Nadmierna prędkość oraz wymuszanie pierwszeństwa to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych, w których dochodzi do tragedii i dramatów.

W tym czasie policjanci WRD KWP w Poznaniu przeprowadzali działania profilaktyczne skierowane przede wszystkim do kierujących pojazdami.

Funkcjonariusze podczas rozmów uświadamiali o zagrożeniach. Przypominali, by siadając za kierownicę bezwzględnie zadbać o bezpieczeństwo własne, pasażerów, a także pozostałych uczestników ruchu drogowego. Przypominano o sprawdzeniu stanu technicznego samochodu.

Ponadto apelowano o „zdjęcie nogi z gazu”, wzajemną tolerancję i przestrzeganie obowiązujących przepisów. To, że nadmierna prędkość zabija, nie jest tylko pustym sloganem. Ten aspekt naszej jazdy ma bezpośrednie przełożenie na wspólne bezpieczeństwo i liczbę wypadków i kolizji. 

WRD/MŚ

 

Powrót na górę strony