Aktualności

KWP- Pokazy ratownictwa na Malcie

DSCF5444 800x600Tradycyjnie już Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek wraz z pełniącym obowiązki Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu inspektorem Zbigniewem Hultajskim nad Jeziorem Maltańskim dokonali uroczystego otwarcia sezonu letniego. W trakcie spotkania zaprezentowano stan przygotowań pod kątem zabezpieczenia prewencyjnego sezonu letniego ze szczególnym uwzględnieniem problematyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym i na terenach przywodnych. Maltańskie jezioro przy tej okazji stało się areną pokazów ratownictwa wodnego potwierdzając wysoki stopień przygotowania służb do realizacji swych zadań.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele wszystkich służb, straży i inspekcji funkcjonujących na terenie województwa wielkopolskiego, które łączy wspólny cel, jakim jest zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa osobom wykorzystującym letni czas na odpoczynek. Realizowana na terenie województwa wielkopolskiego spójna polityka bezpieczeństwa znalazła swe odzwierciedlenie w trakcie pokazów ratownictwa wodnego, w których udział wzięli policjanci Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ponadto przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz policjanci KMP i KWP w Poznaniu zaprezentowali w części profilaktycznej, której adresatem była grupa 200 dzieci i młodzieży z okolicznych szkół, działania ukierunkowane na kształtowanie świadomości pod kątem bezpiecznych form wypoczynku i kreowanie odpowiedzialności za siebie i osoby postronne podczas zbliżających się wakacji i nie tylko.

Miejmy nadzieję, że wiedza i doświadczenia przekazane podczas działań profilaktycznych sprawią, iż akcje ratownicze podobne do tych prezentowanych na pokazach będą musiały być prowadzone jak najrzadziej. Warto także przypomnieć mieszkańcom Wielkopolski o rozwadze w planowaniu i realizacji wakacyjnych zamierzeń., zwłaszcza mając w pamięci ostatni sezon letni w którym odnotowano w sumie 25 ofiar utonięć mimo, iż 17 osób udało się uratować od utonięcia. Pamiętajmy udane wakacje to przede wszystkim bezpieczne wakacje!

Powrót na górę strony