Oddział Prewencji Policji

KWP - Za kółkiem z promilami

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu zatrzymali mężczyznę, który mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę swojego samochodu. Tłumacząc swoje zachowanie w rozmowie z mundurowymi 33-latek wykazał się zdumiewającą szczerością. Za nieodpowiedzialny wybryk odpowie przed sądem. Grożą mu dwa lata więzienia.

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu pełniąc służbę patrolową zauważyli na poznańskich Jeżycach samochód przemieszczający się po jezdni w sposób, który mógłby wskazywać na to, że kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu. Mundurowi niezwłocznie zatrzymali pojazd do kontroli. Podczas rozmowy funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. 33-latek na pytanie czy spożywał alkohol odpowiedział, że tak i właśnie jedzie do sklepu kupić więcej napojów alkoholowych. Policjanci przebadali kierowcę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskując wynik 1,20 mg/l, co daje prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, a dalsze czynności w sprawie przejęli policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komisariatu Policji Poznań-Jeżyce.

Za jazdę pod wpływem alkoholu mężczyźnie grozi kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz 2 lata pozbawienia wolności.

Helena Dyla, Oddział Prewencji Policji w Poznaniu/IL

Powrót na górę strony