Oddział Prewencji Policji

KWP – Zatrzymany z narkotykami

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu zatrzymali mężczyznę z narkotykami. Mundurowi zauważyli go podczas patrolu w okolicach poznańskiej Wildy. Po przeszukaniu okazało się, że ma przy sobie kilkadziesiąt gramów marihuany. Podejrzany usłyszał zarzut. Za ten czyn grozi mu do 3 lat więzienia.

18 marca br. policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu pełnili służbę w rejonie poznańskiej Wildy. Tam, w pewnym momencie zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął się nerwowo zachowywać i znacznie przyśpieszył kroku. Widząc to policjanci natychmiast zareagowali. Przypuszczali, że mężczyzna ma coś do ukrycia. 

Podczas rozmowy z 31-latkiem funkcjonariusze wyczuli od niego woń marihuany. W trakcie przeszukania jego rzeczy, policjanci znaleźli woreczek foliowy z suszem roślinnym. Łącznie zabezpieczono 30 gramów marihuany. Mężczyzna został zatrzymany, a dalsze czynności w sprawie przejęli policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komisariatu Policji Poznań- Wilda. 

Po zebraniu materiału dowodowego śledczy postawili 31-latkowi zarzut posiadania środków odurzających lub substancji psychotropowych. Za to przestępstwo grozi mu teraz nawet 3 lata więzienia. 

Helena Dyla/DPB

 

  • Marihuana znaleziona u zatrzymanego - leży na workach na stole.
Powrót na górę strony