Oddział Prewencji Policji

KWP – Z narkotykami w plecaku

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu zatrzymali mężczyznę z dużą ilością narkotyków w plecaku. 24-latek chował je w torbie podczas spotkania ze swoją dziewczyną. Substancje zostały zabezpieczone, a mężczyzna trafił do aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci  z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu 17 marca br. zatrzymali młodego mężczyznę z dużą ilością narkotyków w plecaku. Tego dnia, w godzinach popołudniowych mundurowi otrzymali zgłoszenie o osobie, która może posiadać przy sobie narkotyki.  We wskazanym miejscu na poznańskiej Wildzie, policjanci zastali młodego mężczyznę, który przyszedł w odwiedziny do swojej koleżanki.

W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami 24-latek zaprzeczył, żeby posiadał przy sobie narkotyki,  jednak funkcjonariusze postanowili to sprawdzić. W trakcie przeszukania okazało się, że cały plecak wypełniony był zakazanym towarem. Policjanci zabezpieczyli około 100 gramów amfetaminy oraz przyrządy służące do ważenia i porcjowania substancji narkotycznych.  Mężczyzna został zatrzymany, a dalsze czynności w sprawie przejęli policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komisariatu Policji Poznań- Wilda.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutów wprowadzenia do obrotu i posiadania znacznej ilości narkotyków, udzielenia środka odurzającego lub substancji psychotropowej małoletniemu oraz udzielenia narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, za co grozi mu  do 10 lat więzienia. Decyzją sądu 19 marca wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

podkom. Helena Dyla - Oddział Prewencji Policji w Poznaniu/IL

 

  • Opakowania dilerskie do narkotyków zabezpieczone przez policjantów
  • Opakowania dilerskie do narkotyków zabezpieczone przez policjantów
  • Narkotyki zabezpieczone przez policjantów
Powrót na górę strony