Aktualności

Środa Wlkp - Dwóch mężczyzn z zarzutami po włamaniu do garażu

Data publikacji 02.06.2026

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego średzkiej jednostki zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu wrzesińskiego oraz 41-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, którzy włamali się do garażu na terenie Środy Wlkp. Ich łupem padły narzędzia oraz spawarka o łącznej wartości blisko 6000 złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

Policjanci otrzymali informację o kradzieży elektronarzędzi z garażu zlokalizowanegow Środzie Wielkopolskiej 5 maja br. Sprawcy dostali się do wnętrza garażu po uprzednim przecięciu kłódki zabezpieczającej drzwi. Następnie weszli do środka i dokonali kradzieży znajdujących się tam narzędzi oraz spawarki za łączną kwotę blisko 6000 złotych.

Sprawą zajęli się policjanci pionu kryminalnego, którzy w wyniku przeprowadzonych czynności operacyjnych ustalili tożsamość podejrzewanych mężczyzn. Obaj zostali zatrzymani i doprowadzeni do jednostki Policji 28 maja br. Mężczyźni przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu.

Dodatkowo podczas zatrzymania u jednego z podejrzanych funkcjonariusze ujawnili substancje zabronione. W związku z tym mężczyzna usłyszał dodatkowy zarzut posiadania środków odurzających.

Podejrzanym grozi kara do10 lat pozbawienia wolności. 

Karolina Pielucha/MM

Powrót na górę strony