Pleszew - Zatrzymany po ponad 2 latach ukrywania się. Poszukiwany listem gończym 58-latek w rękach pleszewskich policjantów
Dzięki skutecznym działaniom operacyjnym funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie kolejna osoba, która przez długi czas unikała odpowiedzialności karnej, została zatrzymana. Policjanci ustalili miejsce pobytu 58-letniego mieszkańca powiatu pleszewskiego, poszukiwanego, m.in. na podstawie listu gończego. Mężczyzna, który przez ostatnie lata ukrywał się poza granicami kraju, trafił już do aresztu, gdzie odbędzie zasądzoną karę pozbawienia wolności
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie zatrzymali 58-letniego mieszkańca powiatu pleszewskiego, który od grudnia 2023 roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie nakazów doprowadzenia, listu gończego i Europejskiego Nakazu Aresztowania. Dzięki skutecznej pracy operacyjnej funkcjonariuszy, jego miejsce przebywania zostało ustalone, a sam poszukiwany trafił już do aresztu.
Jak wynika z ustaleń policjantów, 58-latek unikał odpowiedzialności karnej, przebywając w Holandii. Mężczyzna był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności na okres 1 roku za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.
Mundurowi, dysponując aktualnymi informacjami o miejscu jego przebywania, natychmiast podjęli działania, które zakończyły się skutecznym zatrzymaniem. Do zatrzymania doszło 28 maja br. na terenie Pleszewa, w miejscu jego zamieszkania.
Po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych, 58-latek został przewieziony do Aresztu Śledczego, gdzie odbędzie zasądzoną karę pozbawienia wolności.
Dzięki determinacji i skutecznej pracy funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego pleszewskiej komendy, kolejna osoba ukrywająca się przed wymiarem sprawiedliwości poniesie konsekwencje swoich czynów.
Monika Kołaska/MM