Aktualności

Kępno - Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 23.02.2026

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji świadka kompletnie pijany kierowca peugeota trafił w ręce policjantów. Urządzenie pomiarowe wskazało blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za popełnione przestępstwo 24-latek niebawem odpowie przed sądem.

Do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło w minioną niedzielę, 22 lutego br., w Łęce Mroczeńskiej.

Z relacji świadka wynikało, że styl jazdy wskazywał na to, że kierujący może być nietrzeźwy, gdy kierujący zatrzymał się to zgłaszający uniemożliwił mu dalszą jazdę i zabrał kluczyki.

Bezpośrednio po otrzymaniu informacji dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Policji w Kępnie we wskazane w zgłoszeniu miejsce wysłał patrol. W toku prowadzonych czynności na miejscu policjanci potwierdzili, że kierującym był 24-latek mieszkaniec Nowej Wsi Książęcej, który został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Niestety urządzenie pomiarowe wykazało stężenie blisko 2 promili.

Na podstawie zebranego do sprawy materiału dowodowego niebawem o jego losie zdecyduje sąd.

Na uznanie i pochwałę zasługuje obywatelska postawa świadka dzięki, któremu być może nie doszło do kolejnej tragedii na drodze.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał!


 

mł. asp. Anita Wylęga/MM

 

Powrót na górę strony