Aktualności

KWP - Policjanci kontrolowali trzeźwość kierowców

Data publikacji 09.07.2024

Blisko 200 policjantów z wielkopolskiej drogówki prowadziło 9 lipca rano kilkugodzinne działania pn. „Trzeźwy poranek”. Tym razem mundurowi udaremnili dalszą jazdę 73 kierującym pod wpływem alkoholu. Sprawy tych nieodpowiedzialnych kierowców znajdą swój finał w sądzie. Tego typu kontroli będzie w najbliższym czasie coraz więcej.

9 lipca br., w godzinach porannych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z całej Wielkopolski prowadzili działania pn. „Trzeźwy poranek”. W czerwcu niedaleko Słupcy doszło do poważnego wypadku, w którym zginęło małżeństwo. Okazało się, że sprawcą tej tragedii był pijany kierowca. Takich drastycznych przykładów czym kończy się wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu jest niestety więcej…

W związku z akcją funkcjonariusze, przebadali ponad 29 tysięcy kierujących. Niestety znalazło się aż 73 kierowców, w których organizmie znajdował się alkohol. Za takie postępowanie grożą surowe konsekwencje prawne. Wiąże się to również z tym, że można w takim stanie pozbawić kogoś zdrowia, a nawet życia. Policjanci zatrzymali również 2 osoby, które wsiadły za kierownicę, pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek! Nawet niewielka ilość alkoholu może powodować zaburzenia i doprowadzić do upośledzenia zmysłów. Jeśli planujemy jazdę samochodem, a mamy wątpliwości co do stanu trzeźwości, to można go sprawdzić w najbliższej jednostce Policji. Wyruszając w podróż, do pracy, bądźmy wypoczęci, zrelaksowani, a przede wszystkim trzeźwi.

Maciej Święcichowski

Powrót na górę strony