Aktualności

Ostrzeszów - Ujawnili chemię z podrobionymi znakami towarowymi

Data publikacji 08.07.2024

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego ostrzeszowskiej komendy w toku pracy operacyjnej ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości chemii przemysłowej z podrobionymi znakami towarowymi. Sprawcy grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie otrzymali informację dotyczącą sprzedaży za pośrednictwem internetu chemii przemysłowej znanych marek z podrobionymi znakami towarowymi.

W toku podjętych działań operacyjnych 5 lipca br. na terenie powiatu ostrzeszowskiego dokonano przeszukania miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, gdzie ujawniono i zabezpieczono duże ilości płynów i proszków do prania oraz płynów do płukania tkanin. Ponadto w trakcie podejmowanych czynności zabezpieczono również przygotowane do wysyłki paczki, w których znajdowały się przedmiotowe produkty.

Zaznaczyć należy, że tego typu działanie jest przestępstwem opisanym w art. 305 Ustawy Prawo własności przemysłowej, a sprawcy za wprowadzanie towaru do obrotu grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa  Policji w Ostrzeszowie.

 

autor: st. asp. Magdalena Hańdziuk/MM

 

  • środki
Powrót na górę strony