Aktualności

KWP/Ostrów Wlkp - 5 promili za kierownicą

Data publikacji 02.07.2024

Mając blisko 5 promili alkoholu zdecydował się kierować samochodem. Skrajnie nieodpowiedzialny 49-letni kierowca pojazdu marki Peugeot w miejscowości Ludwików w powiecie ostrowskim został zatrzymany do kontroli przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności oraz przepadek mienia.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu!

Ostatnie dni niosą za sobą bardzo duże zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szczególnie niepokojące są przypadki, w których sprawcami okazują się kierujący pojazdami w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działających środków. Od 4 lipca br. na terenie województwa wielkopolskiego prowadzone będą zintensyfikowane kontrole trzeźwości.

Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!

Wydział Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu

  • alkomat, zatrzymany i policjant
  • alkomat, zatrzymany i policjant
  • alkomat, zatrzymany i policjant
Powrót na górę strony