Aktualności

Dopiewo – 39-letni recydywista, który dokonał rozboju, zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 25.06.2024

Dzięki pracy operacyjnej policjantów z Komisariatu Policji w Dopiewie sprawca rozboju został zatrzymany. Podczas zdarzenia napastnik podszedł do spacerującego mężczyzny, uderzył go ręką w twarz, powalił na ziemię a następnie ukradł mu dokumenty. 40-latek w prokuraturze usłyszał zarzut za przestępstwo, które popełnił w warunkach recydywy. Do sądu wpłynął wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Pod koniec maja br. do policjantów Komisariatu Policji w Dopiewie wpłynęło zawiadomienie o dokonaniu rozboju. Pokrzywdzony 48-letni obywatel Ukrainy, poinformował policjantów, że podczas spaceru po miejscowości Więckowice zaczepił go nieznany mu mężczyzna, uderzył w twarz, powalił na ziemię i tam jeszcze kilkukrotnie zadał ciosy. Następnie napastnik z przewieszonej przez ramię bezbronnego mężczyzny saszetki - ukradł dokumenty i uciekł.

Kryminalni z Dopiewa natychmiast zajęli się sprawą. Na miejscu przestępstwa funkcjonariusze wykonali szereg czynności zmierzających do ustalenia sprawcy. Informacje zebrane przez policjantów pozwoliły wytypować podejrzanego. Mundurowi już dzień później, dzięki swojej pracy operacyjnej zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za to przestępstwo. Okazało się, że 39 – letni mieszkaniec gminy Dopiewo jest dobrze znany Policji ze swoich wcześniejszych występków.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów dot. dokonania rozboju. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i wobec zatrzymanego zastosował 3-miesięczny areszt. W związku z tym, że czynów dopuścił się w warunkach recydywy grozi mu teraz do 15 lat pozbawienia wolności.

sierż.sztab. Łukasz Paterski/MM

Powrót na górę strony