Aktualności

KWP - Dzięki informacjom policjantów z Polski nie doszło do ustawki kibiców w Hamburgu

Data publikacji 25.06.2024

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu dzięki przekazanym informacjom swoim kolegom z Niemiec, pomogli zapobiec "ustawce" przed meczem Polska - Holandia w Hamburgu. Policjanci z Niemiec byli dzięki temu dobrze przygotowani na przyjęcie "kibiców" z Polski. Nie doszło do żadnych incydentów.

Policjanci z komend wojewódzkich z całego kraju na bieżąco monitorują sytuacje związane z aktywnością pseudokibiców podczas odbywających się Mistrzostw Europy w piłce nożnej za naszą zachodnią granicą. Regularnie przekazują je swoim kolegom z Niemiec. Funkcjonariusze z KWP w Poznaniu zdobyli informacje z których wynikało, że grupa kilkudziesięciu pseudokibiców wybiera się do Hamburga na mecz Polska – Holandia. Jednak głównym powodem wyjazdu była chęć zorganizowania tzw. „ustawki” z holenderskimi kibicami. Miejscem spotkania miały być okolice stadionu drużyny St. Pauli z siedzibą właśnie w Hamburgu.

Wszystkie zebrane informacje były na bieżąco przekazywane niemieckiej Policji, która dzięki temu wiedziała co planują kibice z Polski i w odpowiedni przygotowała się do ich przyjęcia. Policjanci z Hamburga uniemożliwili konfrontację obu grup. Pseudokibice zostali prewencyjnie zatrzymani, a następnie wydaleni z Hamburga. Nie doszło do żadnych incydentów.

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Olczyk otrzymał od przedstawicieli Policji z Hamburga podziękowanie za wzorową współpracę, wymianę informacji i pomoc.

Maciej Święcichowski

Film Euro.mp4

Pobierz plik Euro.mp4 (format mp4 - rozmiar 24.05 MB)

Powrót na górę strony