Aktualności

KWP - Wręczenie pucharów i wyróżnień

Data publikacji 19.06.2024

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu i Wojewoda Wielkopolski oraz przedstawiciele NSZZ policjantów wręczyli puchary, dyplomy i promesy policjantkom i policjantom - laureatom konkursów na najlepszą parę patrolową, dzielnicowego i kierownika rewiru dzielnicowych. Najlepsi funkcjonariusze będą reprezentowali nasz garnizon w finałach ogólnopolskich.

W Sali Herbowej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie pucharów i nagród laureatom konkursów: turniej par patrolowych „Patrol Roku 2024”, zawodów II stopnia XIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku” i w ramach zawodów „Dzielnicowy Roku” na najlepszego kierownika rewiru dzielnicowych. To wszystko odbyło się w obecności Pani Agaty Sobczyk Wojewody Wielkopolski, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Tomasza Olczyka, I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Sławomira Piekuta, Państwa Komendantów – przełożonych nagrodzonych policjantek i policjantów oraz przedstawicieli Zarządu Wojewódzkiego NSZZ policjantów woj. wielkopolskiego.

Wszyscy laureaci musieli w pierwszej kolejności przejść eliminacje powiatowe. Kolejny etap to zmagania na szczeblu wojewódzkim. Policjanci rywalizujący o tytuł najlepszej pary patrolowej mieli możliwość wykazania się w kilku wymagających konkurencjach. Zawody rozpoczęła wizyta na strzelnicy i sprawdzenie swoich umiejętności strzeleckich. Następnie funkcjonariusze zmierzyli się z wymagającym testem wiedzy. Ostatni etap to pokonanie toru sprawnościowego. Tutaj liczył się czas ale równie ważna była współpraca między policjantami.

Policjanci rywalizujący o tytuł najlepszego dzielnicowego mieli do rozwiązania szczegółowy test wiedzy ze znajomości różnych przepisów, które regulują pracę dzielnicowych. Kolejny etap to symulacja przyjęcia interesanta i rozwiązanie problemu, z którym przychodzi. Natomiast kierownicy rewiru dzielnicowych rozwiązywali test wiedzy.

Puchary, dyplomy i promesy zostały ufundowane przez Wojewodę wielkopolski, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ policjantów. Dodatkowo wszystkie konkursy swoim honorowym patronatem objęła Pani Agnieszka Sobczyk – Wojewoda Wielkopolski.

Wszystkie konkursy z jednej strony umożliwiają podnoszenie kwalifikacji zawodowych policjantów. Wszyscy musza się wykazać odpowiednią znajomością przepisów oraz umiejętnościami praktycznymi i sprawnością fizyczną na najwyższym poziomie. Z drugiej strony są dobra okazją do zaprezentowania jak wygląda praca policjantów na pierwszej linii.

Pierwsze miejsce w konkursie „Patrol Roku 2024” zajęli policjanci reprezentujący KPP Turek w składzie: st. post. Michał Światłowski i post. Kacper Pluta.

Drugie miejsce zajęli policjanci reprezentujący KPP Jarocin w składzie: st. sierż. Adrian Dłużak i post. Filip Trybek.

Trzecie miejsce zajęli policjanci reprezentujący KPP Ostrów Wlkp. w składzie: sierż. Sebastian Świtała i sierż. Jakub Duleba.

Najlepszym dzielnicowym została st. asp. Helena Basińska z KPP w Wolsztynie. Drugie miejsce przypadło w udziale sierż. szt. Mariuszowi Szubertowi z KPP w Międzychodzie. Trzecie miejsce zajął mł. asp. Adam Skotnik z KPP w Kępnie.

Laureatami konkursu na najlepszego kierownika rewiru dzielnicowych zostali: Asp. Piotr Cichy z KMP w Kaliszu, który zajął pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęła asp. szt. Magdalena Dopierała z KPP w Rawiczu. Trzecie miejsce zajęła asp. szt. Karolina Paprocka z KPP w Kępnie.

Maciej Święcichowski

fot. Łukasz Kędziora

 • wręczenie pucharów
 • wręczenie pucharów
 • wręczenie pucharów
 • wręczenie pucharów
 • wręczenie pucharów
 • wręczenie pucharów
 • wręczenie pucharów
 • wręczenie pucharów
 • wręczenie pucharów
 • wręczenie pucharów
 • wręczenie pucharów
 • wręczenie pucharów
 • wręczenie pucharów
 • wręczenie pucharów
Powrót na górę strony