Aktualności

KWP - Moc atrakcji w Dniu Dziecka

Data publikacji 01.06.2024

1 czerwca przy ul. Taborowej w Poznaniu obchodziliśmy i świętowaliśmy kolejny raz Dzień Dziecka. Pogoda dopisała, a na dzieci, które przyszły z rodzicami czekała moc atrakcji. Nie zabrakło ciekawych pokazów i całego mnóstwa policyjnego sprzętu. Na koniec euforię wywołał pokaz policyjnego tajfuna, który zapewnił trochę ochłody.

Impreza z okazji Dnia Dziecka nie wyglądałaby tak okazale gdyby nie pojawiło się na niej tak wielu ludzi i instytucji, którzy chcieli zapewnić najmłodszym niesamowite wrażenia.

Dzięki obecności policjantów i policjantek z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Poznaniu, Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, Muzeum Bambrów Poznańskich, Automobilklubu Wielkopolski, IPA Poznań, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego, Państwowej Straży Pożarnej i innych zaprzyjaźnionych instytucji, dzieci nie mogły narzekać na nudę.

Całości dopełniały oblegane dmuchańce, trampoliny, bańki mydlane, punkty z malowaniem twarzy i oczywiście z watą cukrową i popkornem. Na stoiskach prewencyjnych dzieci mogły spróbować swoich sił w konkursach i grach. Nie mniej emocjonująca była możliwość wejścia do radiowozów, wozu strażackiego, wozu bojowego Wojska Polskiego, przymierzenia się do policyjnego motocykla czy quada. Każdy kto miał ochotę, mógł podejść do policyjnych antyterrorystów, wziąć do ręki ich broń, a nawet zobaczyć jak wygląda i działa ich robot do pracy z ładunkami wybuchowymi. Nie zabrakło również policjantów z Ogniwa Konnego. Dzięki obecności strażaków, najmłodsi mogli spróbować swoich sił w gaszeniu „pożaru”, a także wejść do namiotu wypełnionego dymem.

Dodatkowymi atrakcjami były pokazy policjantów z Grupy Realizacyjnej KMP w Poznaniu, którzy zaprezentowali ochronę Vipa i neutralizację napastnika. Policjanci z Plutonu Przewodników psów służbowych z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu zademonstrowali pokaz posłuszeństwa psów oraz zatrzymania niebezpiecznego przestępcy za pomocą swoich czworonogów. Można było z bliska przyjrzeć się policjantom z Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Poznaniu, którzy zaprezentowali techniki obezwładniania przeciwnika. Całość uświetniła swoim pokazem musztry paradnej, Kompania Honorowa z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu

Na zakończenie pokazu wyjechał policyjny Tajfun z armatką i kurtynami wodnymi, wywołując szał radości wśród dzieci, które natychmiast skorzystały z możliwości ochłody.

Do zobaczenia za rok!

Maciej Święcichowski

Fot. Łukasz Kędziora

 

Powrót na górę strony