Aktualności

KWP - Podsumowanie jednego dnia na wielkopolskich drogach. Kierowco zwolnij!

Data publikacji 29.05.2024

Jeden dzień na drogach województwa wielkopolskiego przyniósł bilans na drogach w postaci 11 wypadków, 2 ofiar śmiertelnych, 14 osób rannych i 135 kolizji. W służbie było 341 policjantów ruchu drogowego, którzy obsługiwali wszystkie te zdarzenia oraz kontrolowali kierowców i to w jaki sposób stosują się do przepisów ruchu drogowego.

Ostateczny bilans wczorajszego dnia na wielkopolskich drogach to 11 wypadków, 2 osoby, które zginęły, a 14 zostało rannych. Doszło do 135 kolizji. Tej doby na drodze pracowało 341 policjantów ruchu drogowego. Poza obsługą wypadków i kolizji zatrzymali również 9 pijanych kierowców.
To pokazuje jak duże znaczenie ma tylko i aż przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa lub niebezpieczne manewry wyprzedzania, to główne powody wszystkich zdarzeń drogowych. Do tego dochodzą także kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Każdego dnia na drogach naszego województwa pracują policjanci ruchu drogowego. Swoją obecnością, kontrolami prędkości, stanu trzeźwości czy stanu technicznego pojazdów, starają się dyscyplinować kierowców. Warto pamiętać, że obowiązek przestrzegania przepisów dotyczy wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Przed nami kolejny długi weekend. Część osób wyruszy w dłuższe trasy na wypoczynek. Warto dobrze zaplanować taką podróż. Wyjedźmy odpowiednio wcześniej aby uniknąć pośpiechu i stresu na trasie. Zaplanujmy przystanki podczas wyjazdu tak aby kierowca był odpowiednio wypoczęty. Lepiej dojechać do celu 30 minut później niż zakończyć taką wyprawę w szpitalu lub na cmentarzu. Nasze bezpieczeństwo naprawdę mamy w naszych rękach jako kierowcy. 
Policjanci ruchu drogowego życzą wszystkim bezpiecznych podróży.

Maciej Święcichowski

Powrót na górę strony