Aktualności

KWP - Komendant spotkał się z nowymi policjantami

Data publikacji 10.05.2024

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Olczyk spotkał się w auli im. insp. Ludwikowskiego KWP w Poznaniu z policjantkami i policjantami, którzy niedawno ukończyli szkolenie podstawowe. Funkcjonariusze mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat zakończonego kursu. Komendant wyróżnił również policjantki, które osiągnęły najlepsze wyniki w nauce.

Z inicjatywy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Tomasza Olczyka doszło do spotkania z policjantkami i policjantami, którzy tydzień temu ukończyli szkolenie podstawowe w Szkole Policji w Słupsku. To spotkanie było okazją dla młodych funkcjonariuszy do podzielenia się z komendantem wrażeniami na temat odbytego szkolenia. Komendant Olczyk na początku spotkania wyróżnił promesami 4 policjantki, które z wyróżnieniem ukończyły kurs podstawowy. Podkreślił również, że proces zdobywania wiedzy i doświadczenia nadal trwa. Nowe umiejętności będzie można przełożyć na codzienną służbę.

Policjanci mieli też możliwość spotkania się z funkcjonariuszami Biura Spraw Wewnętrznych, którzy także mieli do przekazania przydatne informacje. Była również możliwość porozmawiania z pełnomocnikami do spraw ochrony praw człowieka. Każda interwencja jest inna, dotyczy różnych grup społecznych i etnicznych czy religijnych dlatego taka wiedza również jest nieodzownym elementem policyjnego rzemiosła.

Maciej Święcichowski

Powrót na górę strony