Aktualności

Oborniki - Policyjny pies doprowadził do włamywacza

Data publikacji 28.03.2024

Policjanci zatrzymali 42-latka podejrzanego o włamanie do restauracji na terenie gminy Obornik. Do sprawcy mundurowych doprowadził policyjny pies, który razem z funkcjonariuszami pracował na miejscu włamania. Łupem złodzieja padł alkohol a nawet papierowe serwetki. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę, tj. 24 marca br., właściciel restauracji powiadomił policjantów o kradzieży z włamaniem. Jak ustalili policjanci, sprawca poprzez wyłamanie drzwi włamał się do pomieszczenia, a następnie dokonał kradzieży mienia o wartości ponad 2 500 złotych.

Sprawą niezwłocznie zajęli się oborniccy policjanci oraz pies policyjny. Czworonożny partner przewodnika psa z Komendy Miejskiej w Poznaniu podjął trop i szybko doprowadził policjantów pod same drzwi mieszkania sprawcy. 

Po zgromadzeniu materiału dowodowego policjanci przedstawili podejrzanemu zarzut dotyczący kradzieży z włamaniem. Złodziej przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za przestępstwo którego się dopuścił grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

Policyjne psy wspierają od lat działania policjantów. Również oborniccy policjanci wspierani przez jednostki ościenne, które posiadają czworonożnych funkcjonariuszy wykorzystuję je podczas swojej pracy. Policyjne psy wraz z przewodnikami patrolują ulice, dbają o porządek publiczny i bezpieczeństwo na imprezach masowych. Uczestniczą w konwojach policyjnych, a kiedy trzeba potrafią obezwładnić nawet najgroźniejszego przestępcę. Są nieocenione w wyszukiwaniu zapachów narkotyków, materiałów wybuchowych i zwłok ludzkich. Potrafią również tropić i wskazać drogę ucieczki lub miejsce ukrycia przestępcy tak jak w tym opisywanym przypadku. Jest to kolejny dowód na to, że psy służbowe są nieocenione w swojej pracy.

Izabela Leśnik/MM

Powrót na górę strony