Aktualności

KWP - Sezon motocyklowy rozpoczęty

Data publikacji 27.03.2024

Miłośnicy dwóch kółek rozpoczęli już sezon motocyklowy. Ładna pogoda i sprzyjające warunki zachęciły motocyklistów do wyjazdu na drogi województwa wielkopolskiego. Policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz apelują o ostrożność i rozsądek na drogach. Zadbajmy o wspólne bezpieczeństwo!

Z roku na rok rośnie liczba motocyklistów w województwie wielkopolskim. Nie zawsze motocyklowa pasja idzie w parze z bezpieczeństwem. Od lat przyczyną wypadków drogowych spowodowanych przez motocyklistów jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Brak zrozumienia i wzajemnego szacunku, to kolejny niekorzystny czynnik wpływający na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. A przecież bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego – bezpiecznie dojechać do celu. Pamiętajmy także, że jazda motocyklem wymaga od nas posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania, umiejętności, ale również zdrowego rozsądku. Ważne, aby nie przeceniać swoich możliwości. Na bezpieczeństwo motocyklistów duży wpływ mają również kierowcy samochodów, dlatego szczególnie uważnie powinni spoglądać w lusterka.

Fundamentem bezpieczeństwa są przepisy prawa i ich przestrzeganie. Stosowanie się do ograniczeń prędkości, zachowanie odpowiedniej odległości między pojazdami, prawidłowe manewry wyprzedzania oraz zwracanie uwagi na znaki i sygnały drogowe to elementy, dzięki którym jazda motocyklem czy samochodem będzie bezpieczna dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wszyscy kierujący powinni pamiętać, że dla każdego jest miejsce na drodze.

Kinga Józefowska/MŚ

Powrót na górę strony