Aktualności

KWP - Kolejne uroczyste ślubowanie nowych policjantek i policjantów

Data publikacji 22.03.2024

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu nowo przyjęci do służby funkcjonariusze złożyli dzisiaj uroczyste ślubowanie. Teraz czeka ich kilkumiesięczne przeszkolenie, po odbyciu którego podejmą służbę w jednostkach Policji na terenie całego województwa wielkopolskiego. To już drugie w tym miesiącu przyjęcie nowych policjantów do służby.

W klubie policyjnym na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 22 marca br. odbyło się uroczyste ślubowanie21 nowo przyjętych policjantek i policjantów. Tydzień temu ślubowanie złożyło także 115 nowo przyjętych policjantek i policjantów.

Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Olczyk, który jako pierwszy powitał ślubujących  w towarzystwie swojego Zastępcy – podinsp. Adama Jurka. Wśród gości obecni byli także Komendanci Miejscy i Powiatowi woj. wielkopolskiego i Zastępca Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu  - przełożeni nowych policjantów. Na uroczystości obecny był również mł. insp. Andrzej Szary - Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa Wielkopolskiego. 


Komendant Olczyk pogratulował wszystkim podjętej decyzji. Podkreślił jak ważne jest dobre, merytoryczne przygotowanie do pełnienia służby. Im więcej wiedzy posiada policjant tym pewniej się będzie czuł podczas wykonywania swoich obowiązków. Życzył im satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz realizacji własnych ambicji i marzeń, oraz powodzenia podczas kursu podstawowego. Przypomniał także, że policjantem jest się również w czasie wolnym od służby, wskazując jednocześnie na wagę służby społeczeństwu. W imieniu policjantów obecnych na ślubowaniu podziękowania skierował również do rodzin policjantów za ich wsparcie w dążeniu do celu. 


Był to dla wszystkich nowo przyjętych bardzo ważny dzień, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Służba w szeregach wielkopolskiej Policji jest wyróżnieniem, ale i dużą odpowiedzialnością. Teraz czeka ich wytężony czas nauki i zdobywania doświadczenia w szkołach policyjnych, a następnie praca w jednostkach garnizonu wielkopolskiego. Po kilkumiesięcznym przeszkoleniu dołączą do swoich kolegów i koleżanek, by wesprzeć ich w służbie.
Po zakończonej zbiórce nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć.

Nowo przyjęci policjanci trafią do następujących jednostek:

KMP Kalisz – 2 osoby
KMP Konin – 2 osoby
KMP Poznań – 5 osób
KPP Gniezno – 1 osoba
KPP Kościan – 1 osoba 
KPP Krotoszyn – 2 osoby
KPP Nowy Tomyśl – 2 osoby
KPP Ostrów Wielkopolski – 1 osoba
KPP Piła – 1 osoba
KPP Szamotuły – 1 osoba
KPP Września – 1 osoba 
KPP Śrem – 1 osoba 
Oddział Prewencji Poznań – 1 osoba 


Łukasz Kędziora

Powrót na górę strony