Aktualności

Kościan - Włamywacz w rękach policjantów

Data publikacji 06.02.2024

Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszał 47-letni mieszkaniec gminy Kościan, zatrzymany przez policjantów Wydziału Kryminalnego. Mężczyzna przyznał się do stawianego mu zarzutu. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje Sąd. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec listopada zostaliśmy powiadomieni o włamaniu do pomieszczenia biurowego jednej z firm znajdującej się w Choryni. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że sprawca po wybiciu młotkiem okna w drzwiach wejściowych i otwarciu ich od środka, dostał się do środka, po czym z ich wnętrza dokonał kradzieży pieniędzy oraz telefonu komórkowego, których łączną wartość pokrzywdzony wycenił na kwotę 800zł.

Sprawą zajęli się policjanci pionu kryminalnego, którzy na podstawie zebranego materiału dowodowego ustalili sprawcę tego czynu. W toku przeprowadzonych przez nich czynności, telefon komórkowy został odzyskany i zwrócony właścicielowi. Sprawcą okazał się 47-letni mieszkaniec gminy Kościan. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał i złożył wyjaśnienia.

Teraz o dalszym jego losie zdecyduje Sąd. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduję karę pozbawienia wolności do 10 lat.

Jarosław Lemański/MM

Powrót na górę strony