Aktualności

Złotów - Dwie kontrole drogowe, dwóch zatrzymanych

Data publikacji 18.11.2023

Policjanci na terenie powiatu złotowskiego, zatrzymali dwóch kierowców, którzy kierowali pojazdami mechanicznym pod wpływem narkotyków. Po szczegółowej kontroli okazało się, że środki zabronione posiadali również przy sobie. Nie ominie ich surowa kara oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

O tym jak niebezpieczne i nieodpowiedzialne jest kierowanie pojazdami będąc pod wpływem narkotyków czy alkoholu informują media ogólnokrajowe. Wielokrotnie opisywane były sytuacje, w których zatrzymywani byli kierowcy stanowiący śmiertelne zagrożenie. Niestety ta wiedza i informacje, nie docierają do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Dziś (17.11) na terenie powiatu złotowskiego, doszło do dwóch zatrzymań kierowców, którzy zdecydowali się kierować pojazdem mechanicznym pod wpływem narkotyków. Przeprowadzona szczegółowa kontrola wykazała, że posiadają przy sobie substancje zabronione prawem.

Do pierwszego zatrzymania doszło krótko po północy w Jastrowiu. Policjanci patrolujący miasto, zwrócili uwagę na osobowy pojazd marki Renault. Gdy zatrzymali go do kontroli, siedzący za kierownicą 26 latek, zachowywał się w nerwowo i nienaturalnie. Policjanci sprawdzili pojazd mężczyzny, w którym ujawnili substancje psychotropowe oraz środki odurzające. Z uwagi na dalszy sposób zachowania się mieszkańca Jastrowia, sprawdzono czy nie znajduje się on pod wpływem środków zabronionych. Badanie wykazało, że kierował pod wpływem narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany i odpowie nie tylko za posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych ale także za kierowanie pojazdem mechanicznym pod ich wpływem.

Drugie zatrzymanie tej nocy miało miejsce w Złotowie po godzinie 2:00. Tym razem do kontroli drogowej na jednej z ulic miasta, zatrzymany został pojazd marki BMW, za kierownicą którego siedział młody mężczyzna. Tak jak w pierwszym przypadku nerwowe zachowanie 22-latka dało podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem alkoholu lub środków zabronionych. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości, nie budziło zastrzeżeń, jednak dalsze zachowanie mieszkańca Złotowa, dało podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że kierował pojazdem pod wpływem marihuany. Okazało się również, że powodem zdenerwowania były również środki odurzające które posiadał przy sobie. W trakcie kontroli, Policjanci ujawnili u niego foliowy woreczek, w którym znajdował się susz roślinny o wyglądzie i zapachu charakterystycznym zapachu. Badanie potwierdziło, że susz to marihuana o wadze blisko 11 gramów. Tak jak w pierwszym przypadku 22 latek odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających oraz ich posiadanie.

asp. Damian Pachuc/MM

  • zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony