Aktualności

KWP - Poszukiwany Olgierd M. zatrzymany w Hiszpanii

Data publikacji 14.11.2023

Olgierd M. został zatrzymany w Hiszpanii. Wkrótce zostanie przetransportowany do Polski. Jest podejrzany o ciężkie pobicie cenionego poznańskiego sportowca Dominika Sikory. W wyniku pobicia Dominik Sikora zmarł. Sprawę poszukiwawczą prowadzili poznańscy „Łowcy Głów” z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji KWP w Poznaniu.

Kilka dni temu policjanci z poznańskiej grupy pościgowej otrzymali wiadomość od Policji hiszpańskiej, że ścigany przez nich Olgierd M. został zatrzymany w miejscowości Elche koło Alicante. Mężczyzna był poszukiwany od ponad trzech lat. 
W styczniu 2020 roku 29-letni wówczas Dominik Sikora, zawodnik poznańskiego klubu zapaśniczego  bawił się w jednym z klubów na poznańskim Starym Rynku. Przed lokalem został uderzony w twarz. Upadł na bruk, a kilka dni później w wyniku ciężkich obrażeń zmarł w szpitalu. Już kilka godzin po wydarzeniu policjanci, którzy zajęli się sprawą zidentyfikowali sprawcę. Rozpoczęli poszukiwania ale podejrzany zniknął. Wystąpili do Sądu o wydanie listu gończego i Europejskiego Nakazu Aresztowania. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że Olgierd M. mógł uciec do Szwajcarii. Mógł też ukrywać się w innych krajach poza Unią Europejską. 


Zatrzymany w Hiszpanii Olgierd M. wkrótce zostanie przetransportowany do Polski. Trafi do aresztu śledczego w Poznaniu, gdzie zostanie oddany do dyspozycji prokuratorów z Prokuratury Rejonowej Poznań Stare Miasto prowadzących śledztwo w sprawie śmierci Dominika Sikory. 
 

Powrót na górę strony