Aktualności

KWP - Spotkanie z opiekunami klas o profilu policyjnym

Data publikacji 30.10.2023

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu od wielu lat współpracuje ze szkołami prowadzącymi klasy mundurowe, w których nauczane są przedmioty dotyczące funkcjonowania Policji. Ilość tych szkół wciąż rośnie. Oferta edukacyjna klas policyjnych przyciąga młodzież i cieszy się zaufaniem rodziców oraz angażuje nauczycieli-pasjonatów.

23 października br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się spotkanie organizacyjne opiekunów klas o profilu policyjnym oraz ich koordynatorów z ramienia Policji. Celem spotkania było przedstawienie nowego koordynatora na województwo wielkopolskie tych klas oraz omówienie celów oraz współpracy z Komendą Wojewódzką. Nowym koordynatorem został mł. asp. Zbigniew Kurczewski – policjant Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Poznaniu.

W chwili obecnej na terenie woj. wielkopolskiego znajduje się ponad 40 szkół z takimi klasami. Uczniowie tych klas poza normalnym trybem nauczania, poznają zagadnienia związane z pracą w Policji, prawem czy taktykami i technikami interwencji. Mają okazję również przyjrzeć się z bliska policyjnej musztrze. Dzięki czemu mogą bardziej świadomie w przyszłości podjąć decyzję o ewentualnym wstąpieniu w szeregi Policji.

Zbigniew Kurczewski/MŚ

Powrót na górę strony