Aktualności

Ostrzeszów - Sprawcy włamań zatrzymani

Data publikacji 03.10.2023

W minionym tygodniu Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie została powiadomiona o dwóch włamaniach do budynków jednorodzinnych. Zdarzenia miały miejsce na terenie gm. Ostrzeszów oraz gm. Czajków, a sprawcy zostali zatrzymani.

Do pierwszego włamania doszło 28 września br. w miejscowości Ostrzeszów-Pustkowie pomiędzy godziną 6:30-14:30. Nieznani sprawcy wykorzystując nieobecność domowników poprzez wybicie szyby, a następnie otwarcie okna w pomieszczeniu łazienki, weszli do wnętrza budynku skąd dokonali kradzieży biżuterii oraz pieniędzy.

Kolejne włamanie miało miejsce następnego dnia, tj. 29 września br. na terenie gm. Czajków. Działanie sprawców było podobne. Do wnętrza budynku jednorodzinnego weszli oni po uprzednim wyłamaniu okna do pomieszczenia piwnicznego. Po penetracji pomieszczeń dokonali oni kradzieży aparatu fotograficznego oraz złotej biżuterii powodując łączne straty w kwocie ok. 5 tysięcy złotych.

W toku podjętych przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego czynności ustalono, że w obydwóch przypadkach sprawcy poruszali się pojazdem marki Opel koloru srebrnego.

W związku ze zdarzeniami wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim podjęto czynności operacyjne, które pozwoliły na "namierzenie" sprawców. Jak się okazało mężczyźni po dokonanym włamaniu na terenie gm. Czajków oddalili się pojazdem w kierunku województwa łódzkiego. Z uwagi na dynamiczność sytuacji o udzielenie wsparcia funkcjonariuszom ostrzeszowskiej komendy zwrócono się do Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. Policjanci z wieruszowskiej komendy, po kontakcie telefonicznym z funkcjonariuszami prowadzącymi działania operacyjne, skierowali się nieoznakowanym radiowozem w rejon drogi relacji Lututów-Wieluń. Podczas patrolu na terenie nieogrodzonej i niezamieszkałej posesji zauważyli zaparkowany pojazd marki Opel o czym niezwłocznie powiadomili zmierzających w ich stronę ostrzeszowskich kryminalnych. Po chwili na posesji pojawiło się dwóch mężczyzn zmierzających w stronę zaparkowanego pojazdu marki Opel. Ostrzeszowscy i wieruszowscy policjanci skierowali się w ich stronę wzywając jednocześnie do zatrzymania się. Jeden z mężczyzn pozostał na miejscu natomiast drugi podjął próbę ucieczki, nie reagując na polecenia wydawane przez biegnącego z nim policjanta. Mężczyzna zatrzymał się dopiero po oddanych przez funkcjonariuszy strzałach ostrzegawczych w powietrze.

Sprawcami włamań okazali się 39-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego oraz  33-letni mieszkaniec Wrocławia. W toku przeszukania pojazdu, którym poruszali się mężczyźni, w jego wnętrzu ujawniono skradzione przedmioty. Jeden ze sprawców był także poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do Aresztu Śledczego celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Mężczyźni zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora, na wniosek którego na poniedziałkowym posiedzeniu aresztowym wobec sprawców sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 

autor: st. asp. Magdalena Hańdziuk/MM

Powrót na górę strony