Aktualności

KWP - Spotkanie w ramach ROADPOL Safety Days

Data publikacji 20.09.2023

We wszystkich europejskich krajach prowadzona jest akcja pod nazwą ROADPOL SAFETY DAYS. To działania Policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów działających w obszarze bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. 20 września 2023 roku w godz. 10:00-13:00 służby odpowiedzialne za szeroko rozumiane bezpieczeństwo zaprezentowały przed siedzibą CH AVENIDA swoje stoiska profilaktyczne.

Wśród atrakcji, które czekały podczas tego przedsięwzięcia wymienić należy: możliwość skorzystania z symulatora dachowania, alko i narkogogli, gogli zmęczeniowych i zmierzchowych, wziąć udział w krótkim instruktażu  pierwszej pomocy, zapoznać się z działaniem defibrylatora i wyposażeniem karetki pogotowia ratunkowego, radiowozu policyjnego, wozu ratownictwa Straży Pożarnej;  zapoznać się z wyposażeniem Straży Ochrony Kolei, otrzymać elementy odblaskowe i materiały dot. edukacji komunikacyjnej; uzyskać informacje dot.: znowelizowanych przepisów prawa o ruchu drogowym, zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uzyskania prawa jazdy, czasy pracy kierowców, itp.

Temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym dotyczy każdego z nas. Niezależnie od tego, czy jesteśmy pieszymi, rowerzystami lub kierowcami, musimy przestrzegać przepisów ruchu drogowego. To w dużej mierze od nas samych zależy nasze bezpieczeństwo. Każdy odwiedzający mógł porozmawiać z policjantami i przedstawicielami innych służb mundurowych i instytucji. Cieszyła obecność klas mundurowych z wychowawcami i młodszych dzieci, które w mini miasteczku ruchu drogowego, uczyły się podstaw bezpiecznych zachowań.

ORGANIZATORZY:

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu,

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu,

Automobilklub Wielkopolski,

Polski Związek Motorowy – Zarząd Okręgowy w Poznaniu,

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu,

Straż Miejska Miasta Poznania,

Państwowa Inspekcja Pracy – Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu,

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej,

Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei,

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu.             

Maciej Święcichowski

Powrót na górę strony