Aktualności

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo!

Data publikacji 08.08.2023

Przypominamy o funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To aplikacja dla każdego, kto w prosty sposób chce przekazać Policji swoje spostrzeżenia na temat zagrożeń występujących w jego miejscu zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Każdy może wskazać służbom problem występujący w dowolnym miejscu Polski, w którym obecnie się znajduje. Zgłoszenia są anonimowe, a sama obsługa mapy jest niezwykle intuicyjna i prosta. Pamiętajmy, jednak, że każde zgłoszenie wywołuje reakcję służb – nie ma tu miejsca na nieodpowiedzialne żarty.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest mobilnym narzędziem, które ma wpływ na poprawę naszego bezpieczeństwa. To aplikacja dla każdego, kto w prosty sposób chce przekazać Policji swoje spostrzeżenia na temat zagrożeń występujących w jego miejscu zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Każdy obywatel może wskazać służbom problem, który zaobserwował w aktualnym miejscu przebywania na terenie całej Polski. W katalogu problemów znajdziemy między innymi:

  • akty wandalizmu
  • dzikie wysypiska śmieci
  • spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych
  • przekraczania dozwolonej prędkości.

Spore grono obywateli, już od dawna komunikuje się z Policją właśnie za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zachęcamy również osoby, dla których aplikacja jest nowością, ale chciałyby realnie wpływać na stan bezpieczeństwa, do zapoznania się z jej możliwościami.

Przypomnijmy krok po kroku zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa:

  • otwieramy stronę internetową Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa,
  • akceptujemy regulamin,
  • chcąc dodać zgłoszenie wybieramy na mapie obszar, adres, który nas interesuje,
  • następnie, za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodajemy do mapy występujące niebezpieczeństwo, wybierając je z katalogu, należy wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia,
  • w otwartym oknie opisujemy dane zagrożenie, wybieramy dni tygodnia i porę dnia, kiedy dana sytuacja ma miejsce, możemy dodać plik w postaci zdjęcia lub krótko opisać zgłaszane zagrożenie, a następnie klikamy przycisk "ZGŁOŚ".

Używając Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, prosimy o skorzystanie z wszelkich dostępnych funkcjonalności, w tym szczególnie z możliwości dodania opisu, co ułatwi szybsze dotarcie służb i rozwiązanie wskazanego problemu. Pamiętaj jednak, że w pilnych przypadkach, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji, nadal korzystamy z numeru alarmowego 112.

KMP Poznań/IL

Powrót na górę strony