Aktualności

KWP - Nowe policjantki i policjanci w szeregach wielkopolskiej Policji

Data publikacji 19.07.2023

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu nowo przyjęci do służby funkcjonariusze złożyli uroczyste ślubowanie. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. Teraz czeka ich kilkumiesięczne przeszkolenie, po odbyciu którego podejmą służbę w jednostkach Policji na terenie całego województwa wielkopolskiego.

W auli im. insp. Ludwikowskiego na terenie  Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 19 lipca br. odbyło się uroczyste ślubowanie 21 nowo przyjętych policjantek i policjantów. Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka, który jako pierwszy powitał ślubujących w towarzystwie swojego I Zastępcy – insp. Sławomira Piekuta, mł. insp. Andrzeja Szarego – Przewodniczącego NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego oraz ks. kan. Grzegorza Szafraniaka – kapelana wielkopolskich policjantów.

Świadkami tego wydarzenia była kadra kierownicza wielkopolskiej i rodziny nowo przyjętych.

Wobec wszystkich zgromadzonych głośno zabrzmiały wypowiadane z poczuciem odpowiedzialności słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”.

Komendant Mąka pogratulował nowym funkcjonariuszom wybrania służby dla społeczeństwa. Życzył im satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz realizacji własnych ambicji i marzeń. Wyraził przekonanie, że młodzi policjanci będą godnie reprezentować mundur w służbie i poza nią. Podkreślil, że to własnie oni bedą w przyszlości zmieniali tę formację. Podziękował również rodzinom funkcjonariuszy za okazywane im wsparcie.

Był to dla wszystkich nowo przyjętych bardzo ważny dzień, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Służba w szeregach wielkopolskiej Policji jest wyróżnieniem, ale i dużą odpowiedzialnością. Teraz czeka ich wytężony czas nauki i zdobywania doświadczenia w szkołach policyjnych, a następnie praca w jednostkach garnizonu wielkopolskiego. Po kilkumiesięcznym przeszkoleniu dołączą do swoich kolegów i koleżanek, by wesprzeć ich w tej trudnej, ale jakże satysfakcjonującej służbie. Komendant podkreślił, że im więcej zdobytej wiedzy tym większa pewność podczas codziennej służby.

Po oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na gratulacje od rodzin i bliskich oraz wspólne pamiątkowe zdjęcia.

Maciej Święcichowski, fot. Małgorzata Meloch

Powrót na górę strony